מה אפשר לקרוא

כאן תמצאו מחשבות שלי בנושאים שונים, תפגשו חוויות מוכרות מהיומיום המשפחתי, ובעיקר הרבה טיפים מועילים לשימושכם.
חלק מהטקסטים פורסמו במדיות שונות ורובם נכתבו במיוחד לכאן.

דברים שגננת זוכרת

זכרון של גננת הוא זכרון מיוחד ששווה מחקר. זה הדבר היחיד שלא מלמדים ודווקא הוא הדבר הכי שימושי למקצוע. בחיים לא תאמינו איזה דברים גננת זוכרת

להמשך קריאה »

יש זמן

יש לנו זמן בשפע- למה למהר? נצלו את ההזדמנות, היא עשויה לא לחזור בקרוב. כל כך הרבה אפשרויות מה לעשות עם הזמן הפנוי ש"נפל" לזרועותינו פתאום. ואפשר גם לא לעשות כלום- זה נהדר!

להמשך קריאה »

שגרה זה טוב או רע?

כולם מדברים על שגרה, אף אחד לא שואל האם מוכרחים אותה בכלל. על נסיון לייצר שגרה בזמנים של חוסר ודאות וחמישה עקרונות בסיסיים שיכולים לעזור בדרך לשם.

להמשך קריאה »

מה נגיד לילדים?

לפעמים אנחנו נתקלים בסיטואציה שבה חייבים לתווך לילדים מצבים מלחיצים או לא נעימים. איך להתמודד עם שיחה כזו? מה להגיד וממה להימנע? הכנתי כמה טיפים בסיסיים שיעזרו

להמשך קריאה »

מעל הראש/ בגובה הברך

הם אולי צעירים ונמוכים מאיתנו, אבל הם רואים ושומעים ובעיקר מרגישים את כל מה שעובר עלינו, הגבוהים. בשפה המקצועית זה נקרא מודלינג, וזה תפקיד מחייב, לכל החיםי- אין שחרורים!

להמשך קריאה »

שבת

שבת – דווקא בימים האלו, כשאין שגרה יומיומית, כשהכל מסביב נעצר, ומאלץ אותנו להתמודד עם מציאות לא מוכרת. הגיע הזמן להיות "שומרי מסורת"…

להמשך קריאה »

תאווררו

לפעמים זה חשוב לאוורר את המחסנים ולשלוף משם דברים ששכחנו מקיומם- משחקים, בגדים, וגם התנהגויות, רגשות… לעדכן גרסא ולהשמיש אותם מחדש. תאווררו!

להמשך קריאה »

איך מחזלש"ים

אצלנו המבוגרים חזרה לשגרה היא מעבר קצר ופשוט, אצל הילדים זה קצת יותר מורכב. מה אפשר לעשות כדי לעזור להם (ולנו) לחזור לשגרה בדרך הנעימה ביותר לכולם?

להמשך קריאה »

איזה יום היום

איזה יום היום בכלל? ולמה זה חשוב? סיפור מצחיק על ימים שהתבלבלו וגם כמה טיפים איך להצליח קצת להיאחז בסדר של ימי השבוע כדי להתאפס בתוך כל הכאוס מסביב.

להמשך קריאה »