מה אפשר לקרוא

כאן תמצאו מחשבות שלי בנושאים שונים, תפגשו חוויות מוכרות מהיומיום המשפחתי, ובעיקר הרבה טיפים מועילים לשימושכם.
חלק מהטקסטים פורסמו במדיות שונות ורובם נכתבו במיוחד לכאן.

התחלות קשות

קראתי פוסט ובו אמא לילדה בת שנתיים מתארת את קשיי הקליטה בגן בתחילת השנה. מה עושים? איך נמנעים מהבכי? איך נפטרים מכאב הבטן שאני נוטשת אותה במקום שקשה לה? ריכזתי כמה עצות שימושיות

להמשך קריאה »

אמפתיה למתחילים

כשמבקשים ממני טיפים לפתיחת שנת הלימודים, יש מילה אחת שבעיני מכילה את כל מה שהיום המורכב הזה מייצג ונושא על כתפיו- ביום הזה הדבר שהכי נדרש מאיתנו הוא:
א מ פ ת י ה.

להמשך קריאה »

הסתגלות לאי הוודאות

המתווים המשתנים לפתיחת השנה כנראה ימשיכו להתעדכן עד הרגע האחרון ואולי גם אחריו.
איך נתמודד עם כל תקופת הקליטה וההסתגלות של פתיחת השנה כשברקע כל כך הרבה אי ודאות?

להמשך קריאה »

לפרגן לעצמנו (בענק!)

לעצור מדי פעם, לפרגן לעצמנו, וגם לסלוח לעצמנו. לא לחכות שיגיע מאחרים. על הצלחות קטנות וגדולות, בקול רם ובגאווה, וגם הסביבה הקרובה שלנו תיישר קו עם הגישה

להמשך קריאה »

הילדים של כולנו

אין דרך עדינה לומר זאת: אנחנו מגדלים אותם ביחד. וככל ששני הצדדים יבינו את זה, בלי להיכנס לחשבונאות, כך נוכל לעזור לילדים לקבל את מלוא התמיכה שהם צריכים.

להמשך קריאה »

איזה מזל!

המשחק שעוזר להאיר כל סיטואציה באור חיובי, אפילו הקשה ביותר. עם קצת תרגול, הוא יכול לשפר משמעותית את האוירה המשפחתית ולהכניס הרבה הומור לזוית הראיה של דברים

להמשך קריאה »

יש מה לעשות

מה לעשות? לעשות. איך גורמים לילדים שלנו להיות מעורבים ולקחת חלק במשימות הבית השוטפות? חמישה כללי מפתח להתחלה, ויאללה לעבודה!

להמשך קריאה »

גמישות

יש מצבים שמחייבים אותנו לגלות גמישות, גם כשהכללים של מותר ואסור ברורים לכולם. אם מנצלים את האופציה הזו במידה, ויודעים איך לתווך אותה לילדים, זה רווח נקי לכולם.

להמשך קריאה »

דברים שגננת זוכרת

זכרון של גננת הוא זכרון מיוחד ששווה מחקר. זה הדבר היחיד שלא מלמדים ודווקא הוא הדבר הכי שימושי למקצוע. בחיים לא תאמינו איזה דברים גננת זוכרת

להמשך קריאה »

יש זמן

יש לנו זמן בשפע- למה למהר? נצלו את ההזדמנות, היא עשויה לא לחזור בקרוב. כל כך הרבה אפשרויות מה לעשות עם הזמן הפנוי ש"נפל" לזרועותינו פתאום. ואפשר גם לא לעשות כלום- זה נהדר!

להמשך קריאה »

שגרה זה טוב או רע?

כולם מדברים על שגרה, אף אחד לא שואל האם מוכרחים אותה בכלל. על נסיון לייצר שגרה בזמנים של חוסר ודאות וחמישה עקרונות בסיסיים שיכולים לעזור בדרך לשם.

להמשך קריאה »